Комунальні заклади
Комунальний заклад «Михайлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3»
Комунальний заклад «Михайлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3» уже 50 років існує як середня школа.
У жовтні 1969 року школа переселилася в сучасне приміщення. Автором ідеї нової школи була перший секретар райкому партії Коломоєць Надія Семенівна, а втілила її в життя Білозерська геолорозвідувальна експедиція (начальник Малов Василь Павлович).
За 50 років існування школи стільки всього відбулося, що можна було б написати цілу книгу. Уже в першому випуску середньої школи були медалісти. Коломоєць Михайло, Попова Людмила на випускному вечорі одерж а ли золоті медалі. А Луценко Валентин, Чумаченко Юрій, Удод Анатолій закінчили школу з срібними медалями. Естафету перших медалістів підхопили наступні випуск ники.
Кожен випуск мав своїх героїв, свої відкриття та здобутки. А всіх учнів об’єднувало бажання думати, творити й обов’язково підтверджувати із року в рік звання однієї з кращих шкіл району в усьому: навчанні, предметних олімпіадах, художній самодіяльності, спорті. Кожен випуск – це частина історії нашої школи.
Ось найяскраві сторінки:
У кожному випуску були переможці районних, обласних предметних олімпіад. Найвищі досягнення: призер республіканської олімпіади з української мови Катрич Юлія (198 9 року випуску); І місце в республіканській олімпіаді з української мови і літератури випускниці 1991 року Засько Олени.
Із 2002 року учні школи – члени Малої академії наук, не раз посідали призові місця.
Члени геологічного гуртка під керівництвом Радченко Тамари Миколаївни були призерами обласних і республіканських змагань з геології, починаючи з 1979 року.
Серед випускників школи є воїни-афганці, які з честю виконали свій інтернаціональний обов’язок і мають державні нагороди. Це Рудик Оле к сій, Перверзєв Ігор (випуск 1985 року). А випускник нашої школи 1981 року Гнідий Віктор загинув у Афганістані в 1983 році, захищаючи своїх товаришів. У школі створено музей В.Гнідого. Випускники 1989 року працювали в таборі праці та відпочинку, зароблені кошти використали для придбання трактора імені В.Гнідого для бригади колгоспу «Ленінська правда».
У традиціях школи проведення улюблен их свят, змагань: спартакіада, День самоврядування, «Нумо, хлопці» , осінній бал, посвята у старшокласники. З 1988 року стали традиційними українські вечорниці, а першовідкривачами свята Запорізького козацтва стали випускники 1992 року.
Славиться школа своїми спортивними щорічними досягненнями. Учасники секції волейболу (керівник Дудко Тетяна Борисівна) не раз були чемпіонами обласних змагань.
Гордиться школа талановитими учасниками художньої самодіяльності, зокрема: солістами, поетами, авторами пісень, художниками, учасниками драматичного гуртка, який працює в школі з 1988 року (керівник Плоска Н.І.).
У 1999 році створена експозиція «Історія школи» , яка детально розповідає про кожен випуск.
Талановиті, здібні учні бувають лише у висококваліфікованих учителів, відданих своїй справі.
Сьогодні у школі працює колектив однодумців, який прагне творчо підходити до вирішення головних завдань навчання та виховання учнів.
Директор школи – Прокудіна Вероніка Анатоліївна, заступник директора школи з навчально-виховної роботи – Передерій Тетяна Борисівна, заступник директора школи з виховної роботи – Житник Оксана Іванівна.
Із 32 вчителів 17 мають вищу кваліфікаційну категорію, серед них 6 вчителів зі званнями «учитель-методист»: Дудко Т.Б., Плоска Н.І., Режко Н.Ю., Телюна Н.Ф., Тібій С.Л., Тихонова В.М.; 7 вчителів мають звання « страший учитель»: Бурцева Г.І., Гордійчук О.В., Калінінська О.А., Момот О.В., Носаченко М.С., Передерій Т.Б., Шершнєва Я.О. Спеціалістів І категорії – 3, інші мають ІІ категорію чи спеціалісти.
Багато вчителів, що працюють сьогодні, колись і вчилися тут, але не змогли розлучитися зі школою, і, закінчивши вузи повернулися, щоб залишитися вірними школі назавжди. Це Житник О.І., Івченко І.В., Гордійчук О.В., Калінінська О.А., Носаченко М.С., Шершнєва Я.О., Марчук О.А., Гагаріна Н.П., Людоговська О.М., Шершньов С.О., Бєлих О.С., Бєліков О.С.
Учителі щоденно йдуть у школу і постійно готуються до уроків. Їх сумки чомусь завжди товщі від учнівських, вони пізнають учнів не тільки по почерку, радіють за кожного хто успішно витримав іспити не тільки шкільні, але й життєві.
Школа забезпечує високу якість знань учнів, до 50% школярів мають бали високого та достатнього рівнів.
А учнівський колектив (355 школярів) продовжує славні традиції своїх попередників. Випускники успішно долають іспити ЗНО та стають студентами вищих навчальних закладів України переважно бюджетної форми навчання. Ось деякі цифри:
За результатами ЗНО з української мови з 2 012 року, коли почав визначатися рейтинг найкращих шкіл, наш навчальний заклад тричі входив у список 100 кращих шкіл області (вчителі Передерій Т.Б., Плоска Н..І., Тібій С.Л.).
Команда школи є лідером серед шкіл району за результатами районних предметних олімпіад. Так за останні 5 років вона чотири рази посідал а І місце.
Щорічно маємо переможців обласних олімпіад і різноманітних творчих конкурсів, спортивних змагань районного та обласного рівнів.
Поступово зміцнюється матеріальна база школи. З вересня 2016 року перейшли на самостійне харчування школярів.
Продовжуємо проведення традиційних улюблених шкільних заходів, а випускний у кожного випуску свій – оригінальний і неповторний.
Шановні батьки! Вибір навчального закладу за вами. Ми запрошуємо на навчання до нашої школи, яка є лідером освіти серед шкіл Михайлівського району. Впевнені, що через роки, ви будете вдячні за знання та вміння, які одержали у школі ваші діти.
КЗ «Михайлівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія»
Наша школа – вічний храм
Добра, мудрості і краси,
Мій друг, мій зоряний вітрильник…
Н. Могілевська
Комунальний заклад «Михайлівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» імені Героя Радянського Союзу Івана Антоновича Найдьонова» - один з найстаріших навчальних закладів Михайлівського району, відомий далеко за межами Запорізької області своїми випускниками, багатими традиціями, цікавою історією.
А розпочиналося це так. На початку ХХ ст.. в Михайлівці функціонувала єдина українська початкова школа з 4-річним терміном навчання, на базі якої в 1924 році була відкрита семирічна школа, де навчалися діти шкільного віку села. Протягом довгого часу заняття проводилися в кількох пристосованих приміщеннях.
У 1933 – 34 навчальному році вона набула статусу середньої. Михайлівська середня школа № 1. До 1939 року це була єдина середня школа в районі.
У 1937 році відбувся перший випуск середньої школи. З тих пір випускники школи – найбільше надбання і цінність школи, вони, як і вчителі, - її історія, живі свідки її реформування і розвитку.
Навчали учнів дружні, високопрофесійні педколективи, ставлячи перед учнями високі і водночас справедливі вимоги. Тому знання школярів завжди були міцні і глибокі.
Не одну цікаву сторінку в історії школи вписали вчителі вищої категорії, старші вчителі та методисти. В. Захарова, А. Кондрашов, Г. Варущик стали заслуженими вчителями України.
Учні росли справжніми патріотами, мали високу громадську позицію.
Сотні випускників отримали вищу освіту, стали вчителями, інженерами, лікарями, офіцерами, економістами, працівниками правозахисних органів, державними службовцями і бізнесменами, діячами науки та культури, уславили школу, де отримали і отримують путівку у життя, і своєю чесною працею, порядністю, своїм найкращими рисами завдячують школі, педколективу, атмосфері доброзичливості учнівської громади – тому, що становить цінність і неповторність навчального закладу.
Серед її випускників контр-адмірал Північного флоту О.Сидоренко, генерал-майор, начальник інженерної академії ім. Куйбишева Ю. Балховітін, поет М.Лиходід, письменники Н.Могілевська, В.Котов, генерал армії П.Альошин, науковий співробітник Академії наук С.Ковбасенко, старший помічник капітана, який водить вантажні судна майже у 80 країн світу О.Пересипкін, Шевченківський стипендіат, переможець Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури на державному рівні Н. Смьордова.
Михайлівську СШ №1 називають школою Героїв. Багато випускників зі зброєю в руках захищали землю від ворога, віддали життя за незалежність держави.
П’ять із них удостоєі найвищої нагороди – звання Героя Радянського Союзу: льотчик гвардії капітан М.Доліна, льотчики Є.Носаль, Є.Биковський, лейтенант-артилерист І,Найдьонов, кавалер Слави 3-х ступенів В.Папуча.
У 1974 році школі було присвоєно ім'я колишнього випускника І. Найдьонова. на подвір’ї нового приміщення школи, збудованого у 1970 році за ініціативою директора школи А.Кондрашова, споруджено бюст І.А.Найдьнова.
У 2001 році середня школа була реорганізована у районну гімназію, а у 2012 році – в Комунальний заклад «Михайлівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» імені Героя Радянського Союзу Івана Антоновича Найдьонова».
Сьогодні навчальний заклад випускає нових вихованців й упевнено крокує в майбутнє.
КЗ «Михайлівська дитяча музична школа»
Комунальний заклад «Михайлівська дитяча музична школа» Михайлівської районної ради Запорізької області працює з серпня 1964 року. На сьогоднішній день у школі працює 3 відділи - фортепіанний, народних інструментів (акордеон, гітара, баян), теоретичний, у складі якого діє клас сольного співу, на яких навчається 111 учнів.
Педагогічний колектив музичної школи об’єднує дванадцять досвідчених педагогів з великим досвідом роботи і фаховою підготовкою. Шестеро викладачів мають повну вищу освіту, шестеро - базову вищу.
Заклад славиться своїми вихованцями: тими, хто обрав музику своєю професією, і тими, хто став лауреатами та переможцями обласних та всеукраїнських конкурсів.
Школа постійно прагне до урізноманітнення форм роботи з учнями, започатковує нові творчі заходи, удосконалює традиційні - День першокласника, Всесвітній день музики, річниці українських та зарубіжних композиторів, звітні концерти відділів у кінці І семестру, квітневі звітні концерти школи, травневі випускні вечори з концертною програмою випускників школи.
Більше 35 років викладачі музичної школи працювали у народному колективі « Струни Таврії», зараз при школі відкрито музичну вітальню.
Директорами школи, за 52 роки її діяльності, були М.П. Єрмоленко, Н.Д.Кікавський, І.К.Липовкін, П.М.Шершньов, який, до речі, свого часу закінчив Михайлівську музичну школу і працює в ній 50 років, 27 з яких -директором. Павло Михайлович має вищу освіту, у 1975 закінчив Запорізьке музичне училище за спеціальністю «Народні інструменти та керівник оркестру», у 1988р. – Мелітопольський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Вчитель музики та співу».
КЗ охорони здоров’я «Михайлівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Михайлівської районної ради Запорізької області
Комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги» створений з 1 січня 2014 року. Це - первинна ланка надання медичної допомоги населенню Михайлівського району. Заклад об’єднує 16 амбулаторій сімейного лікаря, які розташовані в населених пунктах району,
чисельність населення в яких перевищує 1000 осіб та 4 фельдшерських пункти у селах Молодіжне, Братське, Нововолодимирівка, Зразкове.
Центр керується Статутом, який затверджено рішенням районної ради від 23.07.2015р та зареєстровано в управлінні Державної реєстрації, довідка про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств, організацій України, ліцензії, на право здійснення діяльності відповідно до профілю та завдань, зокрема:
-
на медичну практику (АЕ № 460075) з терміном дії – безстроково;
-
на господарську діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів з терміном дії до 19.02.2020 року, а також документи, що підтверджують право користування приміщеннями та обладнанням, необхідним для надання медичної допомоги.
В Центрі наявний Колективний договір, є припис про відповідну реєстрацію в органах місцевого самоврядування, який діє до 2018 року, Правила внутрішнього трудового розпорядку, які є в усіх структурних підрозділах.
Наявна номенклатура справ, яка погоджена з архівним відділом районної державної адміністрації. Формування документів, їх внутрішній та зовнішній обіг здійснюється у відповідності до затвердженої Інструкції з діловодства, яка розроблена згідно до Типової інструкції з діловодства в органах виконавчої влади.
В Центрі забезпечується дотримання процедури одержання інформованої згоди пацієнтів. В амбулаторних картах, які на 85% повернуті до реєстратур, містяться інформовані добровільні згоди на обробку персональних даних; інформовані добровільні згоди на проведення діагностики, лікування та на проведення операцій та знеболювання, а також інформовані згоди, надані одним із батьків або іншим представником дитини на проведення щеплень або туберкулінодіагностики.
Визначений Порядок взаємодії структурних підрозділів Центру з іншими медичними закладами, перелік показань та порядок скерування пацієнтів до закладів вторинного та вищого рівнів надання медичної допомоги.
Керівний склад Центру відповідає професійним вимогам щодо наявності кваліфікаційних категорій, має посвідчення про проходження курсів з організації і управління охороною здоров’я.
Штат працівників – 142, з них: сімейних лікарів - 22, середнього медичного персоналу - 46, молодшого медичного персоналу - 24, адміністративно-господарчий персонал - 50. Очолює установу Лукашенко Сергій Іванович. Освіта - вища, 1983 - Дніпропетровський державний медичний ордена Трудового Червоного прапора інститут за спеціальністю «Стоматологія», кваліфікація «Лікар-стоматолог». Досвід роботи на керівних посадах понад 30 років.
Цього року, в липні, Центр пройшов державну акредитацію та отримав І акредитаційну категорію.
Центр первинної медико-санітарної допомоги має добру репутацію в області і країні, а тому саме він став учасником Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей».
На сьогоднішній день в планах головного лікаря запровадити ведення електронної історії хвороби, що дозволить увійти у єдиний медичний простір з метою максимального наближення медичної допомоги хворій людині незалежно від її пересувань по країні.
Також в найближчих планах створити офіційний сайт установи, де розміщувати інформацію щодо графіку роботи лікарів, санітарно-освітньої пропаганди для пацієнтів, наявність медикаментів та вакцин у закладі.
Юридична адреса закладу: 72005, смт Михайлівка, вул. Пушкіна.
Приймальня: секретар Квіткіна Лілія Олександрівна, тел/факс: 0613222570
Комунальний заклад «Дитячий центр» Михайлівської районної ради Запорізької області
Комунальний заклад «Дитячий центр» Михайлівської районної ради Запорізької області у районі, і у Михайлівці зокрема, є єдиним позашкільним закладом, де отримують освіту діти різних категорій: талановиті й обдаровані, діти-сироти та ті, що виховуються під опікою, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти з девіантною поведінкою тощо.
У КЗ «Дитячий центр» МРРЗО працюють гуртки за напрямами:
-
туристсько-краєзнавчий;
-
художньо-естетичний;
-
фізкультурно-спортивний;
-
гуманітарний;
- дослідницько-експериментальний (МАН).
У нашому закладі користуються попитом такі гуртки: вокальний, хоровий, гімнастичний, бального танцю, початкового технічного моделювання, повітряні змії, судномоделювання, декоративно-прикладного мистецтва, виготовлення сувенірів, народної іграшки, ляльковий театр, екологічний, журналістика та видавнича справа, шахи, карате, туристи-краєзнавці, гурток лицарського виховання «Джура», пішохідного туризму.
Гуртки працюють не тільки у приміщенні КЗ «Дитячий центр» МРРЗО, а й на базах загальноосвітніх закладів району:
-
КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ст. імені М. А. Шаламова» МРРЗО;
-
КЗ «Михайлівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - Гімназія» імені Героя Радянського Союзу І. А. Найдьонова» МРРЗО;
-
КЗ «Бурчацька ЗОШ І-ІІІ ст. імені Героя Радянського Союзу Є.І.Носаль» МРРЗО;
-
КЗ «Михайлівський НВК І-ІІ ст. «ДНЗ - ЗОШ»» МРРЗО;
-
КЗ «Роздольська ЗОШ І-ІІІ ст.» МРРЗО.
Зараз в КЗ «Дитячий центр» МРРЗО навчається 498 дітей. Вони активні учасники конкурсів, акцій, змагань, фестивалів, оглядів, концертів.
Педагоги, керівники гуртків Дитячого центру, віддані своїй справі люди. Саме завдяки їм у закладі створюються необхідні умови для того, щоб задовольнити потреби вихованців у здобутті позашкільної освіти.
Керівник Дитячого центру - Заноздра Тамара Євгеніївна, освіта-вища.